Obezite

Tedavi

diyet, diyet tedavi, obezite, obezite cerrahisi, obezite cerrahi tedavi türleri
Obezite

Diyet Tedavi


Herhangi bir diyet verildiğinde uyumluluk konusunda, erkekler kendileriyle aynı boy ve kilodaki kadınlardan daha fazla kilo verirler çünkü buna daha eğilimli vücut kütleleri vardır, yağ yüzdeleri daha azdır dolayısıyla daha fazla enerji tüketirler.


Bilgi Al
Obezite

Davranışsal Tedavi


Vücudun aşırı yağlanması olarak bilinen obezite fizyolojik zararların yanında kişiyi psikolojik olarak da olumsuz yönde etkilemektedir. Amaç, fazla kiloya neden olan alışkanlıkların değiştirilmesidir. Bu teknik hastanın yeme davranışını, düşünce şekillerini bireye özgü planlayan bir psikoterapidir.


Bilgi Al
davranışsal tedavi, obezite tedavi yöntemleri, obezite cerrahisi tedavi yöntemleri,
Obezite

Medikal Tedavi


Kilo vermek için sağlıklı beslenilmeli ve düzenli egzersiz muhakkak yapılmalıdır. Fakat bazen ilaç tedavisine de ihtiyaç duyulabilir.
Şu unutulmamalıdır ki ilaç tedavisi beraberinde davranış değişikliği, sağlıklı beslenme ve egzersiz olmadan yapılmamalıdır. obezite tedavisi


Bilgi Al
Obezite

Cerrahi Tedavi


Bariatrik kelimesi latince ağırlık anlamına gelen “baros“ ve tıp anlamına gelen “iatrikos“ kelimelerinin birleştirilmesi ile oluşturulmuştur. Obezite Cerrahisi fazla kilosu olan herkese önerilmez. Obezite mevcutsa ve diğer kilo verme yöntemlerinden fayda görmediyseniz uygulanabilir.

obezite tedavisi


Bilgi Al
Telefon