Ameliyatsız Mide Botoksu Zayıflatır mı?

Ağustos 27, 2018 yazar admin0
aaaa.jpg

Ameliyatsız Mide Botoksu Zayıflatır mı?

Botoks orijinal adı ile botulinum toksini, “clostridium botulinum” adında bakteriden üretilen sinir ve kaslarda geçici fonksiyon kaybı yapan nöro-toksin’dir. Dünyada 10-15 yıldır uygulanan nedense ülkemizde 2-3 aydır yeni bir buluşmuş gibi lanse edilen mide botoksu; endoskopik olarak uygulanan, midenin iştah ve açlık üzerine aslında çokta etkili olmayan sinir ve kaslarını geçici olarak etkisiz hale getirerek mide boşaltmasını geciktirmeyi amaçlayan ameliyatsız obezite tedavi yöntemlerinden biridir.

Mide botoksu, etkinliğinin 4-6 ay kadar sürmesi ve kilolu bireylerde beklendiği kadar etkili olmaması nedeniyle büyük merkezlerde tercih edilmiyor. Mark Topazian ve arkadaşlarının yaptığı çalışmada botoks enjeksiyonu yapmadan diyet yapanların 1 ay sonunda 2.2kg; botoks enjeksiyonu ile birlikte diyet yapanlarınsa 3 kg verdiği gözleniyor.

Ameliyatsız Kilo Verme Yöntemi  olarak Mide Botoksu mu Mide Balonu mu Tercih Edilmeli?

obezite cerrahisi, obezite cerrahisi İzmir, obezite cerrahisi nedir, obezite cerrahisi fiyatları izmir
Obezite ve metabolik cerrahi ameliyatları sonrası bazen hastalarımın fiziksel değişimlerine bizler bile inanamıyoruz. Bu durumda sosyal medyada sık sık gördüğünüz before/after, ‘’şu kadar ayda bu kadar kilo verdi’’ tarzındaki paylaşımlardan etkileniyor olmanız gayet anlaşılır bir durum.


Ameliyatsız ve pratik yöntemler belli kilo sınırını aşmamış hastalar için elbette umut verici. Ancak sizlere reklam destekli popüler tedavi yaklaşımlarını önermek yerine başarısı ‘’bilimsel olarak kanıtlanmış tedavi yaklaşımlarını’’ paylaşmanın daha doğru olduğunu düşünüyor; obezitenin bir davranış bozukluğu olduğunu tekrar tekrar hatırlatmak istiyorum. Burada hastaları doğru yönlendirmenin yanı sıra; yöntemin ciddi anlamda iştah ve miktar kontrolünü sağlaması çok önemli. Özetle, 15-25 kilo fazlası olanlar için ameliyatsız kilo verdirme yöntemi olarak ‘’mide botoksu’’nu değil, mide balonu tedavisini öneriyor, obezite ve yandaş diğer hastalıkları yenmek isteyenler içinse cerrahi müdehaleyi daha uygun buluyoruz. Ameliyatsız Mide Botoksu

 

etiket; mide botoksu fiyat, mide botoksu zararları, mide botoksu ne kadar, mide botoksu fiyatı, mide botoksu fiyatları, mide botoksu izmir, mide botoksu yaptıranlar, mide botoksu ile zayıflayanlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar *


Telefon