Metabolik Cerrahi Sonrası Sarkmalarınız İçin Ne Zaman Estetik Olmalısınız?

Eylül 2, 2018 yazar admin0
aaaa.jpg

Obezite cerrahisi ameliyatlarını sarkma endişesiyle olmayı erteleyen bir çok kişi olduğu gibi; bu konuda aceleci davranan hastalarım da var.
Görsel kaygıların çok ötesinde cerrahi yöntemleri en başta “tedavi” amaçlı yaptığımızı biliyorsunuz. Bu yüzden estetik bir müdahaleyi hastalar ilk 1-1.5 yıl içerisinde ideal kilosuna eriştiğinde değil; hem psikolojik hem de beslenme tutarlılığı konusunda kendilerini hazır hissettikleri 2. yılın ardından öneriyorum.

Obezite Cerrahi Ameliyatından Sonra Oluşan Sarkmalar için Estetik Düşünmelisiniz Ama Acele Etmemelisiniz

obezite cerrahisi, obezite cerrahisi İzmir, obezite cerrahisi nedir, obezite cerrahisi fiyatları izmir
Obezite ve metabolik cerrahi ameliyatları sonrası bazen hastalarımın fiziksel değişimlerine bizler bile inanamıyoruz. Bu durumda sosyal medyada sık sık gördüğünüz before/after, ‘’şu kadar ayda bu kadar kilo verdi’’ tarzındaki paylaşımlardan etkileniyor olmanız gayet anlaşılır bir durum.

Burada tabir-i caizse “savaş yaralarınızla” barışık olmak motivasyonunuzu korumak açısından çok önemli. Metabolik Cerrahisi sonrası oluşan saç dökülmeleri, aşırı üşüme, sarkma gibi durumlar vücudunuzun bir uyum süreci aslında. Tıpkı diğer durumlar gibi, sarkan derinin bir süre sonra kendini biraz da olsa toparladığını hatırlatmak istiyorum. Önceliğiniz en başta obeziteyi yenmek ve gerçek anlamda tedavi etmek olmalı. Unutmayın, güzellik içten gelir. Sağlıklı bir vücutsa kendiliğinden parlar.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar *


Telefon