Obezite Cerrahisi Sonrası Karbonhidrat Deyince Hep Aklınıza Ekmek Gelmesin

Ağustos 31, 2018 yazar admin0
aaaa.jpg

Obezite Cerrahisi Sonrası Karbonhidrat Deyince Hep Aklınıza Ekmek Gelmesin

‘Hocam, Obezite Cerrahi Ameliyatı sonrasında yani ömrümüz boyunca ekmek tüketmeyecek miyiz?” ”Hocam ama vücudumuzun karbonhidrata da ihtiyacı var”, ”Hocam ekmek yemezsek nasıl doyacağız?” Öncelikle şunu belirtmekte fayda var, Karbonhidrat sadece ekmek değildir! Elbette vücudun beyin ve merkezi sinir sisteminin fonksiyonlarını yerine getirmesi için karbonhidrata ihtiyacı var. Ama bu ihtiyacınızı, Ekmek (kepekli kepeksiz farketmez), Poğaça, Kek kısacası Un içeren şeylerle değil, kompleks karbonhidratlar yani 1’den fazla doğal şeker türü barındıran ve yavaş sindirilen besinlerle tolere etmeniz gerekiyor.

Obezite ve Metabolik Cerrahi Sonrasında Beslenmenizde Karbonhidrat Alırken Doğru Besinleri Tercih Etmelisiniz

obezite cerrahisi, obezite cerrahisi İzmir, obezite cerrahisi nedir, obezite cerrahisi fiyatları izmir
Obezite ve metabolik cerrahi ameliyatları sonrası bazen hastalarımın fiziksel değişimlerine bizler bile inanamıyoruz. Bu durumda sosyal medyada sık sık gördüğünüz before/after, ‘’şu kadar ayda bu kadar kilo verdi’’ tarzındaki paylaşımlardan etkileniyor olmanız gayet anlaşılır bir durum.


Kompleks karbonhidrat içeren meyveler, sebzeler, bakliyat ve tam tahıllı gıdalar sağlıklı bir sindirim sistemi için gerekli olan besin lifi bakımından da zengin. Besin lifi aynı zamanda yemeklerden sonra kan şekeri seviyesinin korunması, kalp ve damar hastalıkları riskinin düşürülmesi, sindirim sistemi hastalıklarından korunmak için oldukça önemli. Metabolik Cerrahisi tarzı ameliyatların sonrasında aslında karbonhidrat alımıyla ilgili çok seçeneğiniz oluyor.

Unutmayın! Öğrenilmiş yanlışlarla beslenme alışkanlıklarınızı devam ettirdiğiniz sürece, 2. yıldan itibaren verdiğiniz kiloları geri almanız kaçınılmaz olabilir. Zamanınızı iyi değerlendirin ve önünüzdeki 2 yıl, beyninize vücudunuzu faydalı şeylerle beslemeyi, güzeli ve doğal olanı öğretin.

Ücretsiz konsültasyon ve muayene için bize ulaşın


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar *


Telefon