Obezite Cerrahisi

Obezite

Obezitenin Nedenleri Nelerdir?

Düzensiz ve dengesiz beslenmek, fast-food tarzı yiyecekler tüketmek, spor yapmamak kilo almaya ve bazı hayati organların da yağlanmasına neden olur. Uzun açlık sonrası kontrolsüz yemek yemek, karbonhidrat içerikli yiyecekleri ve şekerli içecekleri çok tüketmek obeziteye neden olan beslenme hatalarından bazılarıdır. Anne ve babanın her ikisi birden kilolu ise çocuklarda obezite görülme ihtimali yüzde 80’dir. Şeker hastalığı, tiroit bezi hastalıkları, böbrek üstü bezi hastalıkları gibi bazı hormonal sebepler obezite nedenleri arasında yer alabilir.

Yağlanmanın önüne geçmek için çocukluk çağından başlayarak sağlıklı beslenme düzeni ve hareketli yaşam tarzının benimsenmesi gerekir.

Obezite Tedavi Edilebilir Bir Hastalıktır

Dünyada giderek yaygınlaşan obezite, yaşam kalitesini ve süresini anlamlı derecede etkiler. Ancak obezite tedavi edilebilen bir hastalıktır.

Obezitenin tedavisinde diyet eşliğinde egzersiz veya cerrahi yöntemler uygulanır. Uzmanlar, kişiye uygun tedavi yöntemini belirleyerek, kişinin sağlıklı kiloya ulaşmasını ve bu kiloyu korumasını amaçlar.

Obeziteyi yenerek yüksek tansiyon, kalp, uyku apnesi, meme, kalın bağırsak ve prostat kanseri gibi hastalıklarla da savaşabilir, sağlıklı bir yaşama adım atabilirsiniz.

çocuklarda obezite, küçük yaşta obezite, çocuklarda obezite tedavisi
Çocuklarda

Obezite


Obezite, Dünya Devletlerinde en önemli halk sağlığı problemlerinden biri haline gelmiştir. Obezitenin yaygınlığı arttığından, obeziteyle bağlantılı eşzamanlı hastalıkların da yaygınlığı artmaktadır. Bu nedenle, danışmanlık hizmeti ve tedavinin sağlanması için sağlık çalışanlarının fazla kilolu ve obez çocukları tespit etmesi zorunludur.


Bilgi Al
Yetişkinlerde

Obezite


Obezite vücuttaki yağ oranın artmasıyla sonuçlanan ve hastalık olarak kabul edilen bir durumdur. Hipokrat döneminden beri yaklaşık 2500 yıldır, aşırı kilolu olmanın hastalıklarla ve ölümle sonuçlandığı bilinmektedir. Aşırı kiloluluk istatiksel datalara dayanarak yapılan normal kilo aralığının üzerinde bulunmaktır.

Bilgi Al
yeme bozukluğu, yeme bozukluğu tedavisi, yeme bozuklukluğu hastalığı
Obezite

Yeme Bozukluğu Testi


10 Soruluk bir test ile yeme bozukluğunuzun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bu test sayesinde yeme bozukluğunuz var ise tıbbi destek alabilirsiniz.

Bilgi Al
Telefon